For successful projects, your award-winning solution partner

Contact Us Now arrow
References About Us Blog Contact Get a Quote Now
amburger-icon amburger-icon

BLOG

Whatsapp Alışveriş Nedir?

blogImg

WhatsApp alışıldık mesajlaşma uygulamalarından yavaş yavaş farklılaşmaya başlıyor. Bünyesine yeni özellikler katan WhatsApp bu sefer de alışveriş tarafına yönleniyor. 3 Yıl önce WhatsApp Pay ismi ile para gönderim işlemlerini belli ülkelerde yayına alan WhatsApp şimdi de alışveriş kanallarını getiriyor. 

Facebook, WhatssApp uygulamasına alışceriş özelliğini direkt olarak entegre etti. Tüketicilere ve firmalara yeni bir alışveriş ortamı yaratan şirket E-ticaret sitelerine rakip olma hedefini de hayata geçirmiş oldu. 

Sansasyonel isim Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Salı günü WhatssApp'ta kullanılmak üere geliştirilen 4 alışveriş özelliğini açıkladı. Yakın zamanda Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinden direkt olarak alışverişlerin mümkün olacağını duyuran Zuckerberg Facebook Marketplace bünyesinde bulunan dükkanların Instagram ve WhatsApp'la da uyum içinde çalışacağını duyurdu. 

Instagram Görsel arama ile kullanıcıların fotoğraflarını çekerek ürünleri daha kolay ve hızlı bulmalarını sağlayacak. Mağazadaki reklamlar kullanıcının ilgisini çeken ürünler baz alınarak gösterilecek. Böylelikle kişiye özel deneyim de sağlanmış olacak. Instagram alışveriş özellikleri şimdilik ABD'de faliyet gösteren Facebook Marketplace bünyesindeki mağazalar ile hizmet verecek. Whatsaap alışveriş özellikleri ise bir kaç farklı ülkede aynı anda hizmete alınacak. 

pr-team

-

Did you like this content?

What can we do for you? Let's talk together