For successful projects, your award-winning solution partner

Contact Us Now arrow
References About Us Blog Contact Get a Quote Now
amburger-icon amburger-icon

BLOG

Sosyal Medyada Haftanın Gelişmeleri

blogImg

Haftanın Haberleri

Elon Musk Siyasi Reklam Yasağını Kaldırdı

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından, platformda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi de 2019 yılında uygulamaya konulan siyasi reklam yasağının kaldırılması olacak. Twitter'ın o zamanki CEO'su Jack Dorsey, siyasi mesajların para ödenerek yayılmasının uygun olmadığına ve olumsuz sonuçlara yol açabileceğine inanarak bu yasağı getirmişti.

Ancak, Elon Musk bu yasağın kaldırılmasına karar verildiğini duyurdu ve bu kararı "ifade özgürlüğüne olan bağlılık" ile açıkladı. Bu gelişme, Twitter'ın gelecekteki politikalarında önemli bir değişikliği işaret ediyor.

Yine de, siyasi reklam yasağının kaldırılmasıyla birlikte Twitter, yanlış veya yanıltıcı içeriklerin halkın seçimlere olan güvenini sarsmasını önlemek için bazı önlemler alacak. Bu önlemler arasında yer alacak olanlar, platformun güvenilirliğini koruma amacı taşıyor.

Reels Süreleri Yeniden Uzatılıyor!

Instagram, TikTok'un etkisiyle geliştirdiği Reels özelliği ile kullanıcılarını ekranlara çekmeyi başarmıştı. Başlangıçta 30 saniyelik videolarla tanıtılan Reels, daha sonra 60 ve 90 saniyeye kadar uzatıldı.

Alessandro Paluzzi'nin paylaştığı bilgilere göre, Instagram, kullanıcıların Reels videolarında daha fazla zaman geçirmelerini teşvik etmek amacıyla Reels süresini şu anda 90 saniye olan sınırdan 10 dakikaya kadar uzatma olasılığını test ediyor.

Bu önemli değişikliğin yanı sıra, platform aynı zamanda fotoğraf çerçeveleri ve yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme araçları gibi yeni özellikler üzerinde de çalışıyor.

Google Müstehcen Görselleri Blurlayacak

Google, arama sonuçlarındaki müstehcen görselleri otomatik olarak bulanıklaştıran yeni özelliği  "Güvenli Arama"yı kullanıcılarına sunuyor. Bu özellik, tüm Google kullanıcılarına varsayılan olarak atanacak, ancak isteyenler daha sonra "Güvenli Arama" sekmesi üzerinden devre dışı bırakabilecekler.

Bu yeni özellik için yapılan duyuruda, "kişisel bilgilerinizi, gizliliğinizi ve çevrimiçi güvenliğinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak" ifadeleri kullanıldı.

Google ayrıca yakın zamanda kullanıcıların kendi kişisel bilgilerini veya müstehcen görselleri arama sonuçlarından kaldırmayı kolaylaştıran "hakkınızdaki sonuçlar" kontrol paneli için yeni güncellemeleri duyurmuştu. Bu şekilde kullanıcılar, daha fazla kontrol sağlayarak çevrimiçi deneyimlerini özelleştirebilecekler.

pr-team

-

Did you like this content?

What can we do for you? Let's talk together