1

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu

Site içeriğimizde kullandığımız metinler, özgün ve okuyuculara keyif veren bir akışta olması en önemli konular arasındadır.

Sitemiz için hazırladığımız yazılarımız ne kadar kaliteli ve doğal olursa, o kadar kişi içeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda zaman geçirecektir.

İçeriklerimizde kullandığımız görsellerimizde en az metin içeriklerimiz kadar önem teşkil etmektedir.

Sitemizde kullandığımız görsellerimiz özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek, hemde ziyaretçilerimizin gözünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Devamını Oku
2

Google Adwords Yakında Ads Google Oluyor

Google Adwords Yakında Ads Google Oluyor

Geçen gün Google'ın da duyurmuş olduğu gibi Google Adwords artık Ads Google oluyor. 

"Google AdWords 24 Temmuz 2018'de Google Ads oluyor.

Yeni Google Ads markası; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Uygulama ve diğer platformlarda sunduğumuz kampanya türlerinin tamamını temsil ediyor.


Yeni Google Ads markasının (yeni ad ve logo dahil) 24 Temmuz 2018'den itibaren ürün arayüzüne, Yardım Merkezi'ne, fatura belgelerine ve diğer yerlere yansıtıldığını görmeye başlayacaksınız. adwords.google.com olan URL'miz de ads.google.com olarak değişecek.

Peki Neler Değişiyor?

Yardım Merkezi, ürün arayüzü, fatura öğeleri ve çeşitli diğer alanlarda yeni ad ve logoyla birlikte yeni Google Ads markasını 24 Temmuz 2018'den itibaren görmeye başlayacaksınız.

Hesabınıza erişmek için kullandığınız adwords.google.com URL'si ads.google.com olarak değiştirilecek ve support.google.com/adwords adresindeki Yardım Merkezi support.google.com/google-ads adresine taşınacak.

Google Ads markasındaki değişiklikler kampanyalarınızın performansını, sitede gezinme deneyiminizi veya raporlama özelliklerini etkilemeyecek.

 

Devamını Oku
3

GoDaddy Logosunu Değiştirdi!

GoDaddy Logosunu Değiştirdi!

GoDaddy herkesin bildiği üzere internet domain servisidir.

1997'den beri İnternet domain hizmeti vermekte olan GoDaddy bu sefer logosu ile gündemde.

Modern tasarım anlayışının değişmesiyle birlikte birçok firmanın yaptığı gibi GoDaddy de logosunda revizeye gitmiş. 

Bu, GoDaddy'nin ilk logo değişimi değil; ancak bu değişimi farklı kılan bir şey var: "baba" figürünün tamamen kaldırılmış olması.

Her ne kadar zamanla logo üstünde küçük değişiklikler yapılsa da sürekli aynı maskotun görünmesi yapılan değişikliklerin gölgede bırakılmasına neden oluyordu.

Şimdi ise maskot tamamen kalkmış, tercih edilen siyah renk yerini yeşile bırakmış.

Bakalım bu logo GoDaddy'ye iyi gelecek mi?

 

Devamını Oku
4

LinkedIn’e Sesli Mesaj Özelliği Ekleniyor!

LinkedIn’e Sesli Mesaj Özelliği Ekleniyor!

LinkedIn’e Sesli Mesaj Özelliği Ekleniyor!

LinkedIn kullanıcıları e-posta gibi daha ciddi bir araç sayesinde iletişim kurmayı tercih edip sesli mesajların bu işin ciddiyetini bir miktar bozabileceğini söylese de Linked’in bu özelliği getirmek için haklı nedenleri mevcut:

İlk olarak klavye üzerinden yazamayacak durumda olanları düşünerek geliştirilen sesli mesaj özelliği, aslında düşününce istenilen amaca hizmet edebilir. İkinci önemli neden ise kişilerin konuşma geçmişini taramak yerine, sesleri dinleyebilecek olmasıdır. Fakat bu noktada özelliğin ne kadar işlevsel olduğu tamamen size kalmış.

Devamını Oku
5

Resmi Gazete'de Yayımlandı: İnternet Reklamları Artık Vergi Stopajı Kapsamında

Resmi Gazete'de Yayımlandı: İnternet Reklamları Artık Vergi Stopajı Kapsamında

Yeni düzenleme ile beraber, internet reklamları artık vergi kapsamına dahil olduğu açıklandı. Peki internet reklamlarından yüzde kaç oranında vergi kesilecek?

Alınan karar ile birlikte 1 Ocak 2019 tarihinden sonra, internet reklamları ve reklamlara aracılık eden kuruluşlara yapılan ödemelerde 15‘lik bir vergi kesintisi olacak.

Peki bu ne demek oluyor?

  • Ajansları ne kadar etkiliyor?
  • Bireysel reklam vermeler sona mı eriyor?

Öncelikle şunu belirtelim: Vergi mükellefi olan veya olmayan herkes internet reklamlarının %15’lik vergisini ödemek zorunda olacak.

"İnternet ortamında verilen reklam hizmetlerine ilişkin olarak bu hizmeti verenlere veya internet ortamında reklam hizmeti verilmesine aracılık edenlere yapılan ödemelerden % 15" bendi eklendi. Karar gereğince ödeme yapılan kişilerin mükellef olup olmadığına ise bakılmayacak.

Peki her reklam verdiğimiz platformda bu vergi kesintisi olacak mı?

Her platformda verilen reklamlardan bu vergi kesintisi olmayacak. İnternet ortamında reklam hizmetini verenlerin veya bu hizmete aracılık edenlerin tam mükellef kurum (kanuni veya iş merkezleri Türkiye’de bulunanlar) olmaları halinde, bunlara yapılacak ödemeler üzerinden %0 oranında stopaj yapılacaktır.

 

Ancak Facebook, Adwords gibi yabancı platformlara ve Türkiye içerisinde vergi mükellefi olmayan fenomenlere verilen reklamlarda, reklamı veren kişi ya da şirketlerin ( vergi mükellefi olsun olmasın) yapacakları reklam ödemelerinden %15 vergi kesintisi yapılacaktır.

Devamını Oku
6

Instagram'dan Çevrimiçi Alışverişi Kolaylaştıracak Yeni Özellik

Instagram'dan Çevrimiçi Alışverişi Kolaylaştıracak Yeni Özellik

Instagram, geçtiğimiz hafta, çevrimiçi alışverişe farklı bir boyut kazandıracak yeni özelliğini tüm dünyaya duyurdu. Buna göre artık Instagram üzerinden görüp beğendiğimiz bir ürünü o işletmenin web sayfasına gitmeden doğrudan Instagram üzerinden satın alabileceğiz. 

Şuanda sadece Amerika'daki bazı büyük markalar için geçerli olan bu özellik belirli bir kesim için deneme aşamasında. Eğer beklenen çevrimiçi alışveriş etkileşimi sağlanabilirse bu özellik tüm dünyadaki işletme sahibi satıcılar tarafından kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca şuanda Instagram, bu özelliğin reklam gönderisi olarak kullanılmasına izin vermiyor. Çevrimiçi Alışveriş özelliğini kullanmak isteyen markalar bunu sadece normal gönderi ya da hikaye paylaşımı olarak kullanabilir durumdalar.

Çevrimiçi alışverişe farklı bir boyut kazandıracak bu özelliğin duyurulmasından sonra milyonlarca Instagram kullanıcısının aklına gelen ilk soru tabi ki güvenlik oldu. Kullanıcıların kredi kartı bilgileri kendi Instagram hesaplarında tutulacak ve hiç bir şekilde ürünü satın aldığı siteye giriş yapmasına gerek kalmayacak. 

Çevrimiçi Alışveriş'in en önemli yapı taşlarından birisinin kullanıcı deneyimi olduğunu savunan bir ekip olarak, bu özelliğin devreye alınması ile internet üzerinden yapılan alışveriş oranının daha da fazla artacağını söylemek zor olmaz.

Devamını Oku