For successful projects, your award-winning solution partner

Contact Us Now arrow
References About Us Blog Contact Get a Quote Now
amburger-icon amburger-icon

BLOG

Instagram Takipçi Arttırma

blogImg

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi sayesinde birçok işimizi internet üzerinden halledebilmekteyiz. Hatta öyle ki sosyal medya platformları sayesinde farklı şehir hatta farklı ülkelerdeki insanlar internet üzerinden iletişime geçebilmektedirler. Bu platformlar arasında ise en çok kullanıcıya sahip olanı Instagram olmaktadır. Instagram; kişilerin fotoğraf, video, hikâye paylaşarak birbirleri ile iletişime geçmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Instagram takipçi ve içerik etkileşimini yükselten kişiler firmalardan reklam alarak bir gelir elde edebilmektedirler. Siz de takipçilerinizi yükseltmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Hasghtag Kullanımı

Instagram hesabınızın daha hızlı büyümesi ve takipçi sayınızın artması için gönderileriniz ile alakalı olacak hasghtagler kullanmalısınız. Bu kelimeleri seçerken hesabınızın konseptini ve paylaştığınız konuyu göz önüne alarak arama hacmi yüksek kelimeler belirlemelisiniz. Hasgtag sayesinde gönderileriniz takipçiniz olmayan kullanıcıların karşısına çıkarak sizi takip etmelerini sağlayabilmektedir

İşletme Hesabına Geçme

Instagram hesabınızı Facebook'a bağlayarak işletme hesabına geçebilir ve kendinizi bir kategoride tanımlayabilirsiniz. İşletme hesabı ile gönderilerinizin analizini yaparak hedef kitlenizi tanıyabilirsiniz. Bu analiz sayesinde hangi yaş grubuna hitap ettiğinizi, hangi saatlerde daha çok etkileşim aldığını görebilirsiniz. Ayrıca işletme hesabı sayesinde takipçi reklamı da yapabilmiş olursunuz.

Düzenli ve Özenli Paylaşım

Instagram 'da takipçi arttırmanın ve bir gelir elde edebilme şansını yakalamanın en önemli yöntemi düzenli ve özenli paylaşım olmaktadır. Burada önemli olan çok fazla paylaşım yapmak değildir. Etkileşim analizlerinize göre saatler belirlemeli ve buna göre paylaşım yapmalısınız. Ayrıca metin içeren paylaşımlarınızda imla hatası, yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmelisiniz. Çünkü özensiz yapılan paylaşımlar hedef kitleyi olumsuz etkilemektedir.

Konsept ve Kategori Belirleme

Hedef kitlenizi belirlemek ve Instagram 'da belirli bir yere sahip olmak için öncelikle kategorinizi belirlemeniz gereklidir. Konseptinize uygun olarak düzenlediğiniz Instagram hesabı, diğer kullanıcılar tarafından çok daha fazla dikkat çekecektir.

Farklı Sosyal Medya Platformları Kullanılmalı

Instagram 'da büyümenin ve takipçi arttırmanın bir diğer yöntemi de diğer sosyal medya platformlarını kullanmaktır. Diğer hesaplar aracılığı ile paylaşım yapıp Instagram hesabınızı etiketlediğiniz takdirde çok daha fazla takipçi kitlesine ulaşabilirsiniz.

Çekiliş, Yarışma ve Trendler

Instagram kullanıcılarının en sevdiği etkinlikler çekiliş veya yarışmalar olmaktadır. Bu yöntemlerle verilen ufak hediyeler hesapların takipçi sayısını arttırmaktadır. Siz de konseptinize uygun bir hediye belirleyip çekiliş yapabilirsiniz. Bu çekilişlerde hesap takibini zorunlu yaptığınızda takipçinizde hızlı bir artış olacaktır. Ayrıca sürekli trend olan gönderilerden paylaşarak keşfete düşme şansınızı arttırabilirken hesabınızı da büyütebilirsiniz.

Hedef Kitle ile İletişim Kurma

Günlük ortalama 15 kişi, bir hesabı takipten çıkmaktadır. Bunu önlemenin ve daha fazla takipçi kazanmanın en önemli yöntemi de iletişimden geçmektedir. Gönderilerinizi beğenen kişilerin gönderilerini beğenerek, gönderilerinize yaptığı yorumu cevaplayarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Direct mesaj yolu ile hedef kitlenizin önerilerini ve eleştirilerini alarak sayfanızı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca günlük olarak hikayelerinize attığınız soru cevap, anket tarzı etkinliklerle kitlenizi aktif tutabilirsiniz.

Instagram Seo Optimizasyonu

Arama motorlarında aranma hacmini arttırmaya ve üst sıralara çıkmaya yardımcı olan iyileştiricilere Seo denmektedir. Instagram'da konseptinize uygun bir kelime aratıldığında en üst sıraya çıkmak istiyorsanız bu optimizasyonu gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu yöntemler şunlardır;

Etiket yaparken konseptinize uygun olanları tercih etmelisiniz.

Gönderilerinizdeki bilgiler doğru ve özgün olmalıdır.

Neredeyse çoğu Instagram kullanıcısının bilmediği gelişmiş ayarlar kısmında bulunan Alternatif Metin kesinlikle doldurulmalıdır.

Hesabınızın biyografi kısmında doğru etiketler ve anlaşılır kelimeler kullanmalısınız.

Etkili ve doğru şekilde konum paylaşmalısınız.

Reklam Verme

Instagram reklamları, hesap sahiplerinin kendilerini çok daha hızlı bir şekilde tanıtmasına ve takipçilerini artırmaya yarayan bir uygulamadır. Siz de herhangi bir gönderinizi Instagram 'da reklam vererek çok daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

pr-team

-

Did you like this content?

What can we do for you? Let's talk together