For successful projects, your award-winning solution partner

Contact Us Now arrow
References About Us Blog Contact Get a Quote Now
amburger-icon amburger-icon

BLOG

2021 Google Trends Verileri 2021’de En Çok Aranan Kelimeler Nelerdir?

blogImg

2021 Google Trends Verileri. 2021’de En Çok aranan kelimeler nelerdir merak edenler için güncel liste paylaşıldı. Google Trends her yıl belli dönemlerde yıl içerisinde en çok ne sıklıkla nelerin aratıldığını gösteren ücretsiz bir Google uygulamasıdır. Ücretsiz olması herkes tarafından ulaşılır olması servisi daha da popüler yapmaktadır. Bu uygulama ya da servis ile günlük, aylık, haftalık en popüler aramaları görebilmeniz de mümkündür. Dizilerden, futbol takımlarına, sanatçılardan siyasilere, günlük olaylara dair tüm aramalara dair kategoriler mevcuttur. Genel bir arama harici bir de kategoriler halinde ayrı dizilimler mevcuttur. Bu listeye sadece Google üzerinden yapılan aramalar dâhil edilmektedir. Yani başka arama motorları üzerinde yapılan aramaları bu liste içerisinde göremezsiniz. Sadece genel arama değil aynı zamanda dilediğiniz bir kelimeyi de servis üzerindeki alanda aratabilir ve bu kelimenin hangi dönemlerde daha çok aratıldığına dair verileri de araştırabilirsiniz.

Google Trends üzerinde paylaşılan bu liste pek çok kurum tarafından kullanılmaktadır. İnsanların merak ettikleri konuları öğrenip sayfalarına bu anlamda yön veren birçok kişi vardır.

Google Trends Nedir ve Ne İşe Yarar?

Google, dünya üzerinde en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Kendisine ait birkaç servisi ile birlikte hizmet vermektedir. Google Harita Uygulamaları, Google Trends gibi.

Google Trends, google üzerinde aranan popüler kelimeleri listelemesinde bizlere yardımcı olur. Google tarafından listelenen kelimeler belirli kategorilere ayrılarak dağılımları listelenmektedir. Her ülkeye ait veriler ayrı ayrı listelenir.

2021 Google Trends Verileri. 2021’de En Çok aranan kelimeler nelerdir diye merak edenler için yıl bitmediği için hala bir liste paylaşılmadı. Ancak bazı programlar vasıtasıyla yine de son 1 ay içerisinde yapılan aramalar listelenebilir. Listede yer almak en çok aranan kelimeler arasında yer almak önemli olmaktadır. Google Trends verileri üzerinden yapılan araştırmalarda mevcuttur. İnsanların neler merak ettiklerini neleri aradıklarını hangi bölgelerde en çok nelerin konuşulduğu gibi durumlara dair tahminler bu listeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu listelerde yer almak aslında herkes tarafından istenilen bir şeydir.

2021 Google Trends Verileri

2021 yılına ait Google verileri şimdiden merak edilmektedir. Ülkemizde her sene komik sahnelere de sebep olmaktadır. Ancak 2021 yılında nelerin aratıldığı konusunda hala bir belirsizlik ve meraklı bekleyiş vardır.

Google Trends üzerinde her yıla ait veriler bulunmaktadır. Sadece 2021 yılı değil diğer yıllara ait verileri de bulabilirsiniz. Google Trends verileri için tıkladığınızda sistem üzerinde günlük arama trendleri ve gerçek zamanlı arama trendlerini ve hemen yanında olan ülkeler kısmında hangi ülkenin verilerini görmek isterseniz anında listeleyebilirsiniz.

Google Trend tarafından 2020 yılına ait verilerde aramalar, dizi, isimler, kaybettiklerimiz, nasıl, tarif kategorilerine ait verileri hemen görebilirsiniz. Ancak 2021 yılına ait verileri 1 Ocak itibari ile listeleyebileceğiz.

2021’de En Çok Aranan Kelimeler Nelerdir

2021 Google Trends Verileri. 2021’de En Çok aranan kelimeler nelerdir merak edenler için bazı uygulamalar kullanarak en çok arananları ve arama sayılarını sizler için derledik. Bu kelimelerin kaç defa aratıldığını görünce çok şaşıracaksınız. Bu kelimelerin bazılarını sizler için paylaşmak istedik.

Kelimeler                                                                 Aranma Sayısı

Youtube                                                                   132.000.000

Facebook                                                                 68.490.000

Çeviri                                                                        28.710.000

Sahibinden                                                              23.420.000

Mynet                                                                       21.690.000

E- devlet                                                                  20.450.000

Translate                                                                 19.840.000

Haberler                                                                  18.670.000

Hotmail                                                                    17.370.000

Gmail                                                                       16.500.000

Instagram                                                               15.960.000

Whatsapp Web                                                      15.390.000

Trendyol                                                                   12.240.000

Netflix                                                                        8.860.000

Galatasaray                                                             3.700.000

Fenerbahçe                                                             3.340.000

Recep Tayyip Erdoğan                                           2.450.000

Reynmen                                                                  2.380.000

Liste burada bitmemektedir. 10.000 üzerinde kelime ve aranma sayısı bazı uygulamalar kullanılarak saptanmıştır. Bu sadece son 1 ay içerisinde aranan kelimelerdir. Ancak gerçek veriler 2021 bitiminde Google Trends tarafından listelerde yayımlanacaktır. O zamana kadar 2021 Google Trends Verileri. 2021’de En Çok aranan kelimeler nelerdir öğrenmek için Aralık sonunu bekleyeceğiz.

pr-team

-

Did you like this content?

What can we do for you? Let's talk together