Instagram Reklamları. Instagram Reklamları Nedir? Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Instagram sosyal medya platformları içerisinde en çok kullanıcıya sahip platformdur. Instagram her geçen gün daha da gelişmektedir. Bu platform ilk çıktığı zamanlar sadece eğlence amaçlı kullanılıyor iken şu an çok daha yararlı şeyler için kullanılmaktadır. Instagramdan para kazanılabilmekte, ünlü olunabilmekte ve markanın, işletmenin ya da kişinin tanıtımı yapılabilmektedir. Instagram da reklam vermek sizler için faydalı olacaktır.

Markalar, küçük ya da büyük işletmeler daha önce ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için geleneksel reklamcılığı kullanmaktaydı. Fakat günümüzde sosyal medyada reklam vermek hem daha büyük kitlelerin görmesini sağlamakta hem de daha ekonomik olmaktadır. Instagramın milyonlarca kullanıcısı olduğu için bir reklam verildiğinde daha fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Instagram reklamları işletmeler ya da markalar için oldukça avantajlı olmaktadır.

Instagram Reklamları

Instagramda reklam vermek işletmeler için geleneksel reklamlara göre daha ekonomik olmaktadır. Bu nedenle daha avantajlıdır. Araştırmalara göre kullanıcıların yaklaşık %60’lık kısmı instagramda gördükleri reklamlar sayesinde yeni ürünler ya da işletmeler keşfetmektedir. %75’lik bir kısmın ise gördükleri bu reklamlara göre hareket ettikleri araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Araştırmanın sonucu instagram reklamı vermenin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymuştur. Instagramda olan reklamlar daha fazla kişiye ulaşmaktadır ve daha fazla kişiye ulaştığı için de satışların artması yüksek bir ihtimal olmaktadır.

Markalar ya da işletmeler ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak isterler ise en iyi reklam aracı Instagram olmaktadır. Instagram reklamları sayesinde hem markanın tanınırlığı artmakta hem de markanın etkileşim artarak ürün satışları yükselmektedir. Sonuç olarak ınstagram reklamlarının işletmeler için faydaları oldukça fazladır.

Instagram Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

İnstagram reklamları birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Reklam maliyeti geleneksel reklam araçlarına oranla büyük ölçüde düşer.
  • Markanın bilinirliliği yükselir ve ürün satışları artar.
  • Doğru hedef kitlesinin tespit edilmesi halinde reklamlar doğrudan potansiyel müşterilere ulaşır.
  • Markanın ya da işletmenin web sitesinin trafiği artar.
  • Markanın ya da işletmenin üzerinde daha fazla ilgi yoğunlaşır.
  • Kampanyalar veya fırsatlar hedef kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşır.
  • Ülke, cinsiyet, şehir ve bölge seçimi yaparak reklamın doğrudan müşteriler tarafından görülmesi sağlanabilir.
  • Tanıtımlar en iyi şekilde yapılabilir.

Instagram reklamları markalar ya da işletmeler için hem daha kolay hem de hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşabilme imkânı sunmaktadır.

Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Instagramda reklam vermek çok zor bir iş değildir. İsteyen herkes instagram reklam verebilmektedir. Instagram reklam vermenin 4 adımı bulunmaktadır. Sırası ile bu adımların hepsinin yapılması halinde instagram reklamı verilebilmektedir. Adımlar ise şu şekilde olmaktadır;

- Facebook sayfasını Business Manager’a bağlamak: Instagram da reklam vermek için yapılması gereken ilk adım Facebooktaki hesabın Business Manager’a bağlamaktır.

- Facebooktaki reklam hesabının Business Manager’a eklemek: Instagram da kullanılmak istenen Facebook reklam hesabı Business Manager’a bağlanmalıdır.

- Instagram hesabını Business Manager’a bağlamak: Reklamın olacağı instagram hesabının da Business Manager’a bağlanması gerekmektedir.

- Power Editor’de verilmek istenen reklamı hazırlamak: Instagram reklamı için verilecek reklam Power Editor de hazırlanmalıdır. Reklamın hazırlandığı kısım detay ve bilgi istemektedir. Bu nedenle reklamın hazırlanması profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Hazırlanan reklam son olarak Instagram hesabından yayınlanır. Ve reklam yayınlandıktan sonra reklamın etkileşimi analizlerden bakılarak kontrol edilebilmektedir. Analizler reklamın ne kadar kişiye ulaştığı ve ilgi çekip çekmediği gibi konularda bilgi vermektedir. Instagram reklamları verilirken uzman kişilerden yardım almak en iyi sonuçları vermektedir. Instagramda verilen reklam ne kadar kaliteli ve profesyonel olursa geri dönüşler de o kadar fazla olabilmektedir.

Reklam verirken profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. Oluşturabileceğiniz reklamlar firmanızın tüm algısını oluşturacağından amatör reklamlar firmanız üzerinde kötü ve negatif bir algı yaratılmasına sebep olabileceği gibi, planlamada yapacağınız hatalar yanlış kitlelere yanlış harcamalar yapmanıza neden olabilir. İnternet reklamları ve İnstagram reklamları için PR Yazılım ile iletişime geçebilirsiniz. 

Instagram Reklamları. Instagram Reklamları Nedir? Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Google Alışveriş Reklamlarını Kapatıyor!

Google Rekabet kurumu ile yapmış olduğu görüşme sonucunda alışveriş reklamlarını 10 Ağustos itibari ile Türkiye’de durduracağını açıkladı. Kullanıcılar Rekabet Kurumu ile Google arasındaki sıkıntıların çözümlenmesi sonucu...

OKU

E-Ticaret Sitelerinin Salgından Minimum Etkilenmeye Devam Ediyor!

Uzun zamandır hepimiz karantina altındayız. Birçoğumuz işe bile gidemiyor, her yer kepenk indirmek zorunda kaldı. Evet, corona virüs hepimizin hayatını olumsuz yönde etkiledi. Fakat şöyle bir gerçek var ki salgın, e-ticaret...

OKU
GELİN TANIŞALIM
İLETİŞİM HEMEN TEKLİF AL PROJELERİMİZ
HEMEN TEKLİF AL